Krajina v tísni - promítání

Brno Hnutí Brontosaurus 06. 6. 2023, 19:00 - 21:00
Krajina v tísni - promítání

Povodně a sucho. Jak spolu souvisí? Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou. Film Klima v tísni zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence.

Hodinový televizní dokument z produkce společnosti Člověk v tísni poukazuje na nezdravý stav české krajiny v souvislosti s probíhající klimatickou změnou, zabývá se problematikou vodního režimu a hospodaření s vodou v Čechách a akcentuje podceňované nebezpečí sucha. Jako zjevný a viditelný symptom je ve filmu použit fenomén českých a moravských povodní posledních desetiletí, a celou problematiku pak předkládá v globálních, celosvětových souvislostech.

 

Těšit se můžeš nejen na rozhovory s odborníky, dokumentární i historické záběry ukazující probíraná témata, řada exkluzivních leteckých záběrů české krajiny, ale také animovaný příběh, který diváka provází celým dokumentem.

 

Po filmu bude následovat diskuze.

úterý 06. červen 2023

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

19:00

21:00

Hnutí Brontosaurus

Hvězdová 306/10, Brno - Zábrdovice, Česko Brno

Přidat do kalendáře 06-06-2023 17:00 06-06-2023 19:00 Europe/Prague Krajina v tísni - promítání Film Klima v tísni zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence. Hnutí Brontosaurus
Klimatická koalice