Loupežníci lesa - promítání filmu s diskuzí

Olomouc Té & Café Kratochvíle 07. 6. 2023, 20:00 - 22:00
Loupežníci lesa - promítání filmu s diskuzí

Ve středu 7. června promítneme v čajovně Kratochvíle v Olomouci environmentální investigativní detektivku Loupežníci lesa. Projekce je English friendly a vstupné dobrovolné, tak doražte, těšíme se na vás!

Letošní ročník Týdne pro klima je věnován tématu odlesňování. I proto jsme i letos vybrali film, který obrací naši pozornost směrem k lesům a k tomu, co můžeme pro jejich zachování na planetě Zemi udělat.

Po promítání bude následovat diskuze s Gitou Matláškovou, ochránkyní přírody aktivní m.j. v ČSOP Arion (https://www.facebook.com/csop.arion) a Koalici proti palmovému oleji. Maroš Prčina z Ekumenické akademie pak představí pozitiva a negativa nové nařízení o odlesňování, které bylo letos schváleno EU a má zabránit obchodování s některými komoditami, způsobujícími odlesňování.  Více o filmu:

Loupežníci lesa (2020, Monica Lăzurean-Gorgan, Michaela Kirst, Ebba Sinzinger, Rumunsko)Environmentální aktivista Alexander von Bismarck jako utajený špion společně se svým týmem infiltruje globální syndikát za účelem boje proti nelegálnímu obchodování se dřevem z evropských lesů. Kde tyto stromy končí a kdo získává vysoké výnosy z prodeje? Otázka politiky, korupce a lhostejnosti úřadů je odhalována skrze skrytou kameru a snahu o zavedení nových pravidel pro globální ekonomiku.

Trailer k filmu: https://youtu.be/efgvbhsYjEgEkumenická akademie prosazuje alternativní přístupy při řešení současných ekonomických, sociálních a ekologických problémů a zároveň je přenáší do praxe v podobě konkrétních projektů.

středa 07. červen 2023

Typ akce:

Začátek:

Konec:

Místo konání:

Film

20:00

22:00

Té & Café Kratochvíle

Sokolská 544/36, Olomouc, Česko Olomouc

Přidat do kalendáře 07-06-2023 18:00 07-06-2023 20:00 Europe/Prague Loupežníci lesa - promítání filmu s diskuzí Promítání dokumentárního filmu Loupežníci lesa. Po filmu bude diskuze s Marošem Prčinou z Ekumenické akademie o novém nařízení EU o odlesňování a s ochránkyní přírody, Gitou Matláškovou. Té & Café Kratochvíle
Klimatická koalice